Tyto webové stránky používají k poskytování a optimalizaci služeb soubory cookies. Použitím webu souhlasíte s použitím cookies. Více informací   
Bebivita: Kojení

Kojení

Kojení je nejvhodnější způsob výživy vašeho dítěte, protože mateřské mléko je v prvních měsících života to nejlepší - obsahuje vše, co dítě potřebuje ke zdravému vývoji: důležité živiny a minerály nebo esenciální mastné kyseliny. Zároveň mateřské mléko poskytuje ochranu před různými nemocemi a také je zdrojem dalších výhod pro vás i vaše dítě. 

Máte-li v úmyslu zanechat kojení, poraďte se s lékařem, porodní asistentkou či poradcem v oblasti kojení. Případný přechod zpět ke kojení v případě změny plánu je velmi obtížný - používání náhradního kojeneckého mléka může snížit vaši vlastní produkci mateřského mléka. Při rozhodování o způsobu výživy vašeho dítěte je zapotřebí vzít v úvahu i finanční náklady a sociální důsledky vašeho rozhodnutí. 

Náhradní kojeneckou výživu je nutné vždy připravovat, používat a uchovávat dle návodu na obalu výrobku, aby nedošlo k ohrožení zdraví vašeho dítěte. Při zahájení zavedení příkrmů, které doplňují mléčnou stravu, je třeba pamatovat, že příkrmy musí být přizpůsobeny individuálním potřebám dítěte, musí být bezpečné a podávané dle doporučení. Jen tímto způsobem lze minimalizovat riziko negativního vlivu na zdraví vašeho dítěte. Informace obsažené na následujících stránkách poskytují přehled o výživě kojenců a výrobcích Bebivita, včetně informací o počáteční a pokračovací mléčné kojenecké výživě.

 

Pokračovat k výživě