Tyto webové stránky používají k poskytování a optimalizaci služeb soubory cookies. Použitím webu souhlasíte s použitím cookies. Více informací   
Bebivita - Příkrmy – Co budeme potřebovat?

V hlavní roli lžička, miska, bryndáček. Příkrmy – Co budeme potřebovat?


Přišel čas prvních příkrmů a vy si jistě přejete, aby tato nová fáze ve stravování vašeho děťátka probíhala hladce. Co dětem nabídnout jako první příkrmy řešíme v jiném článku a nyní bychom se mohli zblízka podívat na další důležité informace. 

Speciální nádobí

Jak se správně připravit na přikrmování? Co budete potřebovat? V první řadě nekonečnou dávku trpělivosti. Pro děti je příkrm úplně nová zkušenost a některým může trvat déle, než si zvyknou a přijmou nejen nové chutě, ale i jiný způsob podávání potravy. Příkrmy podáváme výhradně a od samého začátku lžičkou. Doba příkrmů z láhve je nenávratně pryč, dnes je jednoznačně doporučována lžička. Pořiďte si lžičky určené speciálně pro malé děti. Takové výrobky respektují tvar úst malých dětí, jsou z nezávadných materiálů a samozřejmě svoji roli hraje i ergonomie a design. Doporučujeme pořídit také speciální misku, ideálně tzv. nepřevrhnutelnou. Vaše běžné nádobí není pro přikrmování příliš vhodné. 

Neocenitelný pomocník bryndáček

První příkrmy se pravděpodobně odehrají v polosedě až do chvíle, než děťátko samostatně sedí. Pak přichází na řadu kvalitní atestovaná a tudíž bezpečná dětská stolička. Pro nejen první příkrmy je obyčejnou, ale nesmírně důležitou pomůckou bryndák. Používejte, jaké chcete, ale brzy zjistíte, že plastové nebo alespoň ty potažené omyvatelným povrchem jsou prostě praktičtější. Každopádně dbejte, aby byl bryndáček dítěti příjemný a nikde ho netlačil nebo neškrtil. Velmi pravděpodobně se u vás díky příkrmům zvýší  také spotřeba papírových a vlhčených ubrousků.

Bez televize a hraček

Krmení by vždy mělo probíhat v klidu a pokud je to možné, tak i na stejném místě (samozřejmě s výjimkou výletů, návštěv apod.). Nepouštějte dětem k jídlu televizi nebo video a nepoužívejte ani hračky k odvedení pozornosti. To vše narušuje zdravý a klidný stravovací rituál. S děťátkem si povídejte. Vyprávějte mu cokoliv vás napadne, nezvyšujte hlas, buďte trpěliví a nedávejte dítěti najevo, že podávání jídla je nějaká zvláštní událost a vám příliš záleží na výsledku.  Jídlo je důležitou součástí každodenního režimu, ale není třeba z něj dělat velkou „vědu“. Nenuťte dítěti stravu za každou cenu, výsledkem by stejně bylo jídlo všude možně jen ne v dětském bříšku a také byste mohli u dětí vypěstovat averzi na lžičku s jídlem.