Tyto webové stránky používají k poskytování a optimalizaci služeb soubory cookies. Použitím webu souhlasíte s použitím cookies. Více informací   
Bebivita - Vše o mléčných kaších

Vařila maminka kašičku!

Jakmile přestane mateřské mléko nebo umělá kojenecká výživa pokrývat energetické nároky miminek, přichází čas na příkrmy. Denní dávku mléka doplňujeme o vyvážené příkrmy, mezi které patří také mléčné kaše. Ty se právě v období zavádění prvních příkrmů stávají důležitou součástí jídelníčků. Rodiče ocení snadnou přípravu jen rozmícháním ve vodě, vyvážené složení a vysokou sytivost a děti si kaše rychle oblíbí díky lahodným příchutím a jemné konzistenci.

Vydatné a lehce stravitelné

Mléčné kaše zásobují vaše miminko spoustou energie a živin, které pro správný vývoj potřebuje a navíc obsahují hodnotné vitamíny a minerály. Některé kaše jsou vhodné už od ukončeného 4. měsíce. Nejčastěji se využívají jako vydatný večerní příkrm. Obiloviny děti velmi dobře zasytí bez toho, že by je pak tlačily v bříšku. Po konzumaci kaše by měly být děti spokojené, najedené a uléhat ke klidnému spánku. Výhodou mléčných kaší je velmi dobře stavitelné kojenecké mléko. Můžete je zařadit i jako dopolední nebo odpolední svačinu, i když nejčastěji se uplatní při večerním krmení.

Vyvážené receptury, různé příchutě

Kaše se vyrábějí z prvotřídních, přísně kontrolovaných surovin. Receptury odpovídají nárokům a potřebám příslušného věku dítěte. Jsou obohaceny o cenné živiny, které podporují zdravý vývoj organismu a přirozeně posilují citlivý imunitní systém kojenců. Kaše se uplatní v jídelníčku kojenců i starších dětí. Vyzkoušejte různé příchutě, abyste zjistili, co vašemu strávníkovi nejlépe chutná. Kaše nepřislazujte, můžete je případně dochutit například ovocnou přesnídávkou.

Příkrm se podává lžičkou

U kaší platí stejná pravidla jako u jiných příkrmů. Příkrm vždy podáváme lžičkou a postupně navykáme dítě na novou chuť a na nový způsob přijímaní potravy. Množství příkrmu zvyšujeme postupně a slouží jako doplněk ke kojení či umělé výživě. S věkem dítěte se zvyšuje i množství a druhy příkrmů. Dejte děťátku čas, aby si zvyklo na nové chutě a také na lžičku. Pouštějte se do krmení tehdy, když vládne klid a pohoda a užijte si i tento společný čas s miminkem.