CESTOVÁNÍ S MIMINKEM NEBO MALÝMI DĚTMI. DOJEĎTE V POŘÁDKU!

Projížďka na kole, procházka s kočárkem nebo cesta autem za babičkou a dědečkem – zkrátka cestování s miminkem je vždy velká událost pro rodiče i samotné děti.

Přečtěte si naše tipy pro bezpečné cestování s miminkem.

JÍZDA NA KOLE

Jízda na kole je zvláště v létě opravdový zážitek. A když s sebou máte vaše dítě, je o to větší. Je několik možností, jak si užít jízdu na kole i s vaším dítětem.

  • Jakmile je vaše dítě schopno samostatně sedět, tak ho můžete posadit do dětské cyklosedačky. Nezapomeňte ale, že dítě musí mít na hlavě vždy helmu! Jděte vašemu dítěti příkladem a také mějte vždy nasazenou helmu.

Vozík za kolo je vhodnou alternativou ke klasické cyklosedačce. Prodávají se i speciální vozíky za kolo, ve kterých může dítě ležet. Běžné cyklo vozíky pak můžou používat děti, které již umí samostatně sedět. Lze sehnat i cyklovozík pro dvě děti. Ve specializovaných obchodech vám zajisté ochotně poradí s vhodným výběrem. 

CESTOVÁNÍ AUTEM

Při jízdě v autě musí být všichni připoutáni bezpečnostním pásem. Nicméně, dodatečná bezpečnostní opatření se týkají především miminek a malých dětí.

Záleží na výšce a váze dítěte.

  • Malá miminka cestují v autě v tzv. autosedačce “vajíčko”.  Dítě sedí v sedačce zády po směru jízdy. Tedy jeho pohled směřuje opačným směrem než pohled řidiče. Tyto sedačky se připoutávají do vozidla bezpečnostním pásem.
  • Jakmile vaše dítě odroste autosedačce pro miminka a jeho hlavička začne vykukovat ze sedačky, pak je na čase pořídit batolecí autosedačku. Důležité je, aby vybraná autosedačka vyhovovala výšce a váze dítěte. Existují i autosedačky, které lze dítěti přizpůsobit na míru. V každém případě je důležité, aby autosedačka splňovala ECE certifikát. Jedině tak si můžete být jisti, že autosedačka splňuje Evropské standardy.

VŠE O KOČÁRKU

Hovět si v teplíčku a bezpečí kočárku a být přitom vezen maminkou nebo tatínkem … to je něco, co děti zkrátka zbožňují! Kočárek neodmyslitelně patří na seznam věcí, které musíte pro miminko pořídit.

Nejprve se zamyslete, co od kočárku očekáváte.

Naše tipy pro koupi kočárku:

  • Vyzkoušejte si, jak snadno se dá kočárek složit a rozložit.
  • Vyzkoušejte, jak se kočárek vejde do kufru vašeho auta.
  • Vyberte si správná kolečka: velká, nafukovací kolečka jsou vhodná do terénu, na nerovné cesty a procházky parkem či lesoparkem. Tato kolečka dokáží zmírnit otřesy. Naproti tomu menší a otočná kolečka jsou vhodná zejména do měst a na rovný povrch.
  • Pokud pravidelně používáte veřejnou dopravu, pak je dobré volit lehký, avšak robustní kočárek
  • Zkontrolujte certifikace, které kočárek splňuje. Jedině tak si můžete být jisti, že je kočárek vyroben z nezávadných materiálů a je bezpečný.

Nyní už nic nestojí mezi vámi, vaším miminkem a společným objevováním okolního světa. Užijte si to!