ČASTÉ OTÁZKY K DĚTSKÉ VÝŽIVĚ

ČASTÉ OTÁZKY KE KOJENECKÉMU MLÉKU

Jak dlouho kojit miminko je jen a jen na každé mamince. Organizace WHO (World Health Organization) a Laktační liga doporučují plně kojit miminko po dobu alespoň 6. měsíců.

První příkrm by mělo dítě dostat nejdříve od ukončeného 4. měsíce a nejpozději do ukončeného 6. měsíce. Minimálně do 4. měsíce je tedy nejvhodnější stravou pro vaše miminko mateřské mléko. Poté můžete začít zkoušet nahradit jedno kojení příkrmem.

Kojte tam, kde se vy a vaše miminko cítíte dobře. Může to být postel, pohovka nebo židle. Na tom vůbec nezáleží. Rozhodně by to ale mělo být klidné a tiché místo, abyste se na sebe oba mohli soustředit.

Vaše laktační poradkyně vám zajisté poradí se správnou technikou kojení.

Je naprosto normální, že na začátku vaše miminko odmítne “cizí” mlíčko z láhve. Musíte být trpěliví a zkoušet to znovu.

Zkuste nabízet lahvičku vašemu miminku pravidelně. Kápněte na dudlík lahvičky kapičku vašeho mateřského mléka, abyste spustili sací reflex vašeho miminka.

Vyzkoušejte, aby miminku lahvičku nabídl někdo jiný než maminka. Když je maminka v místnosti, tak dítě neustále cítí její mateřské mléko a soustředí se na něj.

 Také můžete zkusit odsát mateřské mléko a dát ho do lahvičky. Dítě tak bude pít známé mlíčko a naučí se při tom pít z lahvičky. Postupně pak začněte zaměnovat mateřské mléko za kojenecké.

Během prvních 6. měsíců je mateřské mléko pro miminko to nejlepší. Mateřské mléko je perfektně přizpůsobeno potřebám vašeho miminka. Obsahuje výživové složky, které dítě potřebuje. Navíc obsahuje protilátky, které vaše dítě chrání před různými infekcemi. Kojení navíc prohlubuje důvěru mezi maminkou a jejím děťátkem.

Pokud nemůžete z osobních důvodů kojit, pak je mléčná kojenecká výživa jedinou možností, jak vaše miminko krmit. Během prvních 6 měsíců můžete vaše miminko krmit počátečním kojeneckým mlékem Bebivita 1. Toto mléko obsahuje všechny důležité výživové složky, které vaše miminko v tomto období potřebuje. Počáteční kojenecké mléko Bebivita 1 je lehce stravitelné, neobsahuje lepek a obsahuje malé množství škrobu, které dělá Bebivita mléko krémovým. Toto kojenecké mléko můžete podávat vašemu miminku v kombinaci s kojením nebo je vhodné i jako výlučná strava.

Pro více informací ohledně kojení a vhodného kojeneckého mléka kontaktujte vaší laktační poradkyni nebo pediatra.

Od ukončeného 6. měsíce můžete začít vašemu miminku podávat pokračovací kojeneckou mléčnou výživu Bebivita 2. Toto mléko je výživově uzpůsobeno období, kdy je již vaše miminko dokrmováno jinou stravou než výlučně mlékem. Obsahuje důležité výživové složky, které potřebují odrostlá miminka pro zdravý vývoj. Dále pokračovací mléko Bebivita 2 obsahuje omega-3 (ALA), která je důležitá pro správný vývoj mozku a nervových buněk. Samozřejmostí je obsah vitamínů a minerálů, úměrně k věku miminka.

Od ukončeného 9. měsíce doporučujeme přejít na pokračovací kojeneckou mléčnou výživu Bebivita 3. Toto mléko poskytuje vašemu miminku všechny důležité výživové složky. Obsahuje zvýšené množství škrobu, aby dodalo miminku dostatek energie k objevování světa okolo sebe. Proto je také krémovější konzistence než kojenecké mléko Bebivita 2. Železo, zinek, jód, vápník, vitamíny a vysoce kvalitní bílkoviny podporují zdravý vývoj vašeho děťátka.

V období plného přikrmování (zeleninovými, ovocnými a masovými) příkrmy je vhodné podávat vašemu děťátku 5 jídel za den. S každým nově představeným chodem (svačinka, oběd, večeře apod.) postupně vynecháte krmení kojeneckým či mateřským mlékem.

Kravské mléko (v původním složení) není vhodné pro kojence a nemělo by být podáváno dětem minimálně do jednoho roku. Po prvním roce můžete začít vašemu miminku podávat mléka Bebivita JUNIOR. Bebivita JUNIOR mléka svým složením pokrývají potřeby rostoucího dítěte. Tato mléka obsahují cenné železo a mají ve srovnání s kravským mlékem snížený obsah bílkovin. Dále obsahují omega-3 mastné kyseliny (ALA), vápník a vitamin D pro správný vývoj kostí. Bebivita JUNIOR mléka obsahují všechny důležité výživové složky, které rostoucí děti potřebují pro svůj zdravý vývoj.

Bebivita JUNIOR mléka je vhodné podávat mezi jídly nebo mohou být podávána i jako součást jídla, např. v kombinaci s müsli k snídani.

Počáteční kojenecké mléko (Bebivita 1) obsahuje všechny nezbytné výživové složky tak, aby pokrylo potřeby miminka od narození až do ukončeného 6. měsíce. Toto mléko můžete podávat jako výluční stravu vašeho miminka nebo ho můžete kombinovat s kojením.

Počáteční kojeneckou výživu můžete podávat i déle než prvních 6 měsíců. Můžete jím krmit vaše dítě tak dlouho, jak bude samo chtít.

Pokračovací kojenecké mléko (Bebivita 2) obsahuje více železa a méně tuku než počáteční kojenecké mléko (Bebivita 1). Tato mléka svým složením lépe vyhovují odrostlým miminkům. Podávají se od ukončeného 6. měsíce a výživově jsou vyhovující pro období, kdy jsou děti již přikrmovány (ovocné, zeleninové, masové příkrmy apod.). Každé dítě je však jiné a pokud začnete podávat vašemu dítěti příkrmy dříve, pak je vhodná i změna kojeneckého mléka z počátečního na pokračovací. Nicméně doporučujeme záměnu mlék konzultovat s vaším pediatrem.

Podrobné informace o přípravě, dávkování a skladování vždy naleznete na obalu výrobku nebo na našich webových stránkách.

Ano. Poměr vody a prášku je velice důležitý, protože jen tak je zaručena optimální výživová hodnota. Neměli byste proto používat ani více prášku (abyste dosáhli hustší konzistence) ani méně prášku (abyste dosáhli řidší konzistence) při přípravě lahvičky pro vaše děťátko. Vždy použijte přiloženou odměrku a dodržte předepsaný poměr prášku a vody tak, jak je to uvedeno na obalu kojeneckého mléka.

Vyzkoušejte následující tipy, jak zjistit správnou teplotu mléka:

  • Kápněte si několik kapek připraveného mléka na vnitřní stranu zápěstí. Kůže je v této oblasti ruky velice citlivá.
  • Pokud je vám teplota mléka na zápěstí příjemná, pak je lahvička připravena ke krmení.
  • Jestli si stále nejste jisti teplotou mléka, můžete jednoduše použít teploměr a teplotu mléka změřit.

Po každé přípravě kojeneckého mléka vždy sáček s mlékem pečlivě uzavřete a uskladněte ho na chladné a suché místo. Obsah otevřeného balení spotřebujte do tří týdnů.

Počet lahviček a celkové množství vypitého mléka záleží jen a jen na vašem děťátku a jeho hladu. Informace o průměrném množství lahviček a množství mléka najdete na každém obalu kojeneckého mléka.

Tyto informace jsou jen obecným doporučením. Každé dítě je jiné, a tak se liší i jejich potřeby krmení. Děti samy dobře vědí, kolik mléka potřebují. Pokud dítě nevypije celou lahvičku, tak si z toho nedělejte starosti. Znamená to, že je vaše dítě již nasycené. Nikdy neuchovávejte nedopité zbytky k pozdějšímu použití. Vždy připravte čerstvou lahvičku.

Kravské mléko (v původním složení) není vhodné pro kojence a nemělo by být podáváno dětem minimálně do jednoho roku. Hlavním důvodem je vysoký obsah bílkovin. Výživové hodnoty nejsou přizpůsobeny potřebám malých dětí.

Aby se dalo kravské mléko použít jako základ pro kojenecká mléka, musí být nejprve upraveno. Teprve potom dokáže výživově pokrýt potřeby miminek a malých dětí.

Nicméně kravské mléko může být v malém množství součástí vařených pokrmů a podávaných příkrmů. 

O BEBIVITA SPOLEČNOSTI

Samozřejmě. Bezpečnost vašeho dítěte je pro nás naprostou prioritou. Společnost Bebivita je německou společností. Předpisy pro kvalitu potravin v Německu patří mezi nejpřísnější na světě. Bezpečnost vašeho dítěte je i naší hlavní prioritou, a proto se Bebivita snaží být vždy ještě lepší, než vyžadují platná nařízení.

Tyto předpisy mimo jiné udávají také požadovanou kvalitu složení kojenecké výživy. V Německu pravidelně probíhají přísné kontroly výrobců dětské stravy.

Společnost Bebivita se snaží být ještě lepší, než vyžadují platná nařízení.

Výrobní cyklus od výběru surovin, jejich zpracování až po distribuci podléhá přísným kontrolám kvality. Kontrolní laboratoře využívají nejmodernější metody a dokáží v surovinách detekovat i ty nejmenší zbytky a stopy nežádoucích látek. Tím poskytujeme rodičům jistotu, že naše výroby dosahují té nejvyšší kvality.