Co je Omega-3?

Omega-3 mastné kyseliny patří do skupiny polynenasycených mastných kyselin. Omega-3 jsou esenciální mastné kyseliny. To znamená, že samotné tělo nedokáže produkovat omega-3, ale musí omega-3 absorbovat z potravin, které jíme, jako je lněný olej, ryby nebo avokádo.

Co dělají Omega-3?

Omega-3 mastné kyseliny mají příznivý vliv na schopnost srážení krve, na lipidový profil krve a na krevní tlak. Podporují schopnost krevních buněk reagovat na záněty a posilují pružnost buněčných membrán.

Příjem omega-3 mastných kyselin je obzvláště důležitý pro děti a dospívající. Zejména během růstu a v prvních letech života hrají klíčovou roli ve vývoji mozkových a nervových buněk.

Nedostatek omega-3 může vést ke zvýšenému riziku zánětlivých onemocnění, jako je revmatismus. Během těhotenství se také doporučuje dostatečný příjem omega-3 mastných kyselin, protože jsou důležité pro vývoj dítěte.

Co je tak speciálního na omega-3 mastné kyselině alfa-linolenové (ALA)?

Existují různé typy omega-3 mastných kyselin. Produkty Bebivita obsahují omega-3 mastnou kyselinu alfa-linolenovou (ALA). To má protizánětlivý účinek a je důležitá pro vývoj mozkových a nervových buněk. ALA také podporuje normální hladiny cholesterolu v krvi a může snížit riziko mrtvice a srdečního infarktu. Proto je důležité dodržovat doporučený denní příjem omega-3 a zabránit nedostatku omega-3.

Objevte další stavební prvky:

Stravovací plán vašeho dítěte

Jaké produkty a kdy mám podávat a co konkretně moje dítě potřebuje? Náš výživový plán Bebivita vám ukáže přesně to, co potřebujete.

Klikněte zde pro výživový plán