STRAVOVACÍ PLÁN PRO MIMINKO OD 6. DO 7. MĚSÍCE

ROZMANITÉ MENU!

Kojíte jste své miminko až do teď?  Pak přišel čas nabídnout vašemu děťátku první příkrmy. Děti jsou v tomtu věku už velice aktivní, a proto potřebují mnoho energie. Mateřské mléko je pro vaše dítě to nejlepší, ale nyní už nepokrývá jeho energenické nároky. Proto začněte k mléku nabízet i příkrmy. Přečtěte si více o tom, jak správně začít s přikrmováním. Pokud jste již s příkrmy začali, pak nezapomínejte zařazovat nové chutě během celého dne.

ZAČÍNÁME S PESTROU STRAVOU

  • nové zážitky s novými chutěmi
  • vynikající ovocné svačinky
  • vynikající ovocné nápoje a čaje
  • kvalitní a vyvážené kojenecké mléko

JAK ROZŠÍŘIT JÍDELNÍČEK VAŠEHO DĚŤÁTKA

Mateřské mléko je stále tou nejlepší snídaní pro vaše děťátko. Pokud nekojíte, pak je ideální snídaní pro vaše dítě pokračovací mléčná kojenecká výživa Bebivita 2, které je vhodné pro děti od ukončeného 6. měsíce. Toto kojenecké mléko je přímo „šité na míru“ pro děti v tomto období. Obsahuje totiž vysoce energetické a výživové složky, které děti v tomto věku potřebují. Samozřejmě ale můžete nadále krmit vaše dítě počátečním mlékem Bebivita 1.

Během dopoledne můžete pokračovat v kojení nebo krmení pokračovacím kojeneckým mlékem Bebivita 2. Pokud je však vaše dítko hladové, můžete přidat některý z příkrmů řady Bebivita ovoce a cereálie.

Ideálním a chutným obědem pro vaše děťátko budou menu od ukončeného 4. měsíce, která zpravidla bývají plně rozmixovaná. Menu od ukončeného 6. měsíce už nebývají zcela rozmixovaná a obsahují měkké kousíčky, které pomohou vašemu děťátku přivyknout větším kouskům. Je velice důležité v tomto období ochutnat co nejvíce nových chutí. 

Pokud už vaše dítě jí příkrmy k obědu i večeři, pak mu můžete k odpolední svačince nabídnout příkrm. Avšak stále můžete pokračovat v kojení nebo dokrmení kojeneckým mlékem Bebivita 2. 

K večeři je vhodné, dětem v tomto věku, nabídnout kaši. Případně lze dokrmit kojeneckým mlékem Bebivita 2. 

Voda nebo neslazené čaje jsou ideálními nápoji pro vaše děťátko. Chcete vyzkoušet více chutí i v nápojích? Vyzkoušejte instantní čaje pro děti Bebivita.