DĚTSKÉ KURZY

V dnešní době lze vybírat z nepřeberné nabídky kurzů pro děti, kde mohou děti spolu s rodiči relaxovat nebo si užít spoustu legrace. Často je velice obtížné zorientovat se v tak široké nabídce dětských kurzů a vybrat ten správný, kde si užijete nejvíce zábavy nebo kde se potkáte s ostatními maminkami.

Představíme vám ty nejoblíbenější dětské kurzy, ze kterých si zajisté vyberete ten pravý pro vás.

PLAVÁNÍ MIMINEK

Cílem tohoto dětského kurzu je zábavnou formou seznámit miminko s vodou. Miminkům se tento kurz obvykle velice líbí, protože jim to připomíná čas, kdy byly v maminčině bříšku. Rodiče se učí, jak správně s miminkem ve vodě manipulovat a zároveň si společně užívají čas v teplé vodě. Kurz obvykle probíhá formou snadných a zábavných her s řadou říkanek a písniček.

Plavání je pro vaše miminko velice přínosné, protože zlepšuje jeho rovnováhu a také posiluje svaly. Ve vodě totiž může miminko dělat pohyby, které na suchu dělat nemůže. Tělesný kontakt s miminkem je nedílnou součástí kurzu. Samozřejmě je potřeba, aby rodič miminko neustále držel a aby se miminko stále cítilo bezpečně. Kontakt rodiče a miminka tzv. skin – to – skin (tělo na tělo) podporuje vazby mezi miminkem a rodičem.

MATEŘSKÁ CENTRA

Rodiče s podobně starými dětmi se schází, aby si společně pohráli a popovídali si. Lekce obvykle probíhají v doprovodu mnoha říkanek a písniček. Děti se seznamují s novým prostředím a s ostatními dětmi. Nedílnou a milou součástí je setkání rodičů a výměna různých informací nebo jen běžné popovídání si.

Hlavním cílem těchto lekcí je bezesporu spousta zábavy, konverzace a objevování světa ve skupině ostatních dětí a rodičů.

DĚTSKÁ JÓGA

Cílem dětské jógy je relaxace a zklidnění. Cvičení pomáhá rodiči posílit ramenní svaly, pánev, záda a pomáhá k dobití energie, kterou zajisté potřebuje ke každodennímu životu. Jemné protahovací cviky podporují pohyblivost dětí. Jemnými a táhlými pohyby polohujete vaše dítě do různých pozic, které jsou pro něho prospěšné. Společné cvičení a tzv. kontakt skin–to–skin (tělo na tělo) podporuje důvěru mezi rodičem a dítětem.

DĚTSKÁ MASÁŽ

Fyzický kontakt rodiče s dítětem je velice důležitý. Pokud se rozhodnete pro absolvování kurzu dětské masáže, pak se naučíte, jak správně a jemně vaše dítě namasírovat.

Lekce probíhají ve vyhřátých místnostech. Technika dětské masáže je založena na jemném hlazení. Až si pohyby osvojíte, můžete je kdykoli aplikovat na vaše miminko i doma. 

DĚTSKÉ ZPÍVÁNÍ

Hudba podporuje vývoj mozku a malé děti ji považují za velkou zábavu. Při lekcích dětského zpívání děti a jejich rodiče společně vytleskávají rytmy a zpívají různé dětské písničky. Pohybují se společně do rytmu písniček a dítě se seznamuje s různými dětskými hudebními nástroji jako je např. bubínek, rumba koule nebo různé zvonečky a rolničky.

Kromě toho se dozvíte, jak vám může zpívání pomoci při běžných činnostech – může vám pomoci lépe uspat vaše dítě nebo může proměnit koupání ve velkou zábavu.