PRŮVODCE MLÉČNOU VÝŽIVOU

TIPY PRO KOJENÍ

Mateřské mléko je tou nejlepší výživou pro vaše miminko. Obsahuje vše potřebné pro zdravý vývoj v prvních měsících života miminka: snadno stravitelné bílkoviny, vysoce kvalitní tuky, laktózu, vápník, vitamíny a důležité minerály. Kromě toho mateřské mléko dodává vašemu miminku důležité protilátky a tak ho chrání před různými infekcemi.

Nejlepší věcí je, že se mateřské mléko dokáže přizpůsobovat potřebám rostoucího miminka. Například se mění poměr tuků, laktózy a bílkovin.

JAK ČASTO BYCH MĚLA KOJIT?

Otázka, kterou řeší mnoho maminek. Avšak vaše miminko ví nejlépe, kdy potřebuje jíst. Nejlepší je tedy vnímat jeho potřeby a kojit přesně podle jeho požadavků. V určitých fázích (například v období růstu) může vaše děťátko chtít pít častěji. Pokud začnete kojit častěji, pak se produkce a množství mléka přizpůsobí potřebám vašeho miminka. Po několika dnech se frekvence kojení opět ustálí a tím klesne i produkce mléka.

Lámete si hlavu, zda vaše miminko dostatečně pije? Pak sledujte množství počůraných plenek. Pokud vaše miminko počůrá okolo 5 plenek za den, pak je vše v pořádku. Miminko také můžete jednou týdně zvážit. Pak přesně uvidíte jeho váhové přírůstky. Avšak váhu vašeho miminka pečlivě sleduje váš pediatr, který ho na každé prohlídce zajisté zváží, změří a pečlivě prohlédne.

KRMENÍ KOJENECKÝM MLÉKEM

Pokud nemůžete kojit, pak se můžete plně spolehnout na Bebivita kojenecká mléka. Složení kojenecké mléčné výživy je přesně stanoveno zákonem, takže si můžete být zcela jisti, že dítě vždy dostane vyváženou a optimálně přizpůsobenou dávku s každou lahvičkou.

S našimi Bebivita kojeneckými mléky poroste vaše miminko od první lahvičky až do 3 let.

Je naprostou samozřejmostí, že všechny Bebivita výrobky plně vyhovují zákonným požadavkům.

POČÁTEČNÍ MLÉČNÁ KOJENECKÁ VÝŽIVA

Pokud nemůžete kojit nebo kojíte jen částečně, pak můžete vaše miminko krmit počáteční mléčnou kojeneckou výživou. Toto mléko je vhodné pro miminka od narození. Jeho optimální složení poskytuje vašemu dítěti všechny živiny, které potřebuje pro vývoj v prvních měsících života.

POKRAČOVACÍ MLÉČNÁ KOJENECKÁ VÝŽIVA

Pokračovací mléčná kojenecká výživa je přizpůsobena výživovým potřebám starších miminek, která již začala být přikrmována příkrmy a jsou starší než 6 měsíců.

Energetický obsah a složení živin pokračovacího kojeneckého mléka bylo navrženo tak, aby optimálně doplňovalo příkrmy ve skleničkách a podporovalo tak růst a vývoj vašeho děťátka.

Pokračovací kojenecké mléko Bebivita 2 je ideální mléko pro období příkrmů. Obsahuje totiž důležité vitamíny, železo, vápník, jód a cenné omega-3 mastné kyseliny. Od ukončeného 9. měsíce doporučujeme přejít na kojenecké mléko Bebivita 3, které se více přizpůsobuje rostoucímu děťátku.

BATOLECÍ MLÉČNÁ VÝŽIVA

Tato mléčná výživa pokrývá potřeby rostoucích dětí. Přispívá k jejich zdravému růstu a vývoji od ukončeného 12. měsíce až do 3 let. Naše batolecí mléka jsou k dispozici ve dvou variantách. Bebivita Mléko JUNIOR 1+ (od ukončeného 12. měsíce) a mléko JUNIOR 2+ (od 2 let). Podle potřeb rostoucích dětí pak naše mléka oproti kravskému mléku obsahují vhodné množství železa a snížený obsah bílkovin, který je důležitý pro jejich správný vývoj.

Bebivita batolecí mléka obsahují cenný vápník a vitamín D pro zdravou stavbu kostí. Kromě toho naše batolecí mléka obsahují všechny důležité složky, které jsou nezbytné pro zdravý růst dětí.

Bebivita batolecí mléka jsou vhodnou součástí běžné stravy vašeho dítěte. Můžete z něho připravit chutnou snídani, kdy do něho zamícháte cereálie nebo ho můžete nabídnou třeba jako nápoj k zapíjení pečiva.