JAK FOTIT DĚTI? TIPY NA HEZKÉ DĚTSKÉ FOTKY

Zajisté byste chtěli zachytit každý moment v životě vašeho dítěte. Obzvláště pak v prvních měsících jeho života, kdy miminko roste do slova před očima. Je tolik okamžiků, které stojí za to zvěčnit. Avšak mnoho okamžiků se zachytit obrázkem nedá. Proto bychom s vámi rádi sdíleli tipy, jak fotit děti v domácím prostředí tak, aby byla fotka opravdu pěkná.

SPRÁVNÉ SVĚTLO

Alfou a omegou při focení je zkrátka denní světlo. Focení v blízkosti velkého okna, které poskytuje nepřímé světlo, vám zajistí nejkrásnější fotky.  

Nedávejte dítě na přímé sluneční světlo, protože tím často vznikají tmavé stíny. Nepoužívejte lampové osvětlení. Lepší je fotit bez blesku. Fotky vyfocené s bleskem nepůsobí přirozeně. 

Tip: Pokud se vaše dítě podívá na okno, tedy do denního světla, pak jeho očička na fotografii doslova ožijí.

SPRÁVNÉ POZADÍ

Méně je více. Vaše dítě by na fotografii rozhodně mělo strhnout pozornost na sebe. Vyhněte se proto příliš mnoha věcem a barvám na pozadí fotky. Jednobarevné deky, polštáře, ručníky jsou ideálním pozadím pro pěknou fotku.

Tip: Položte vaše miminko na načechraný polštář. Za něj dejte dvě židle a přes jejich opěradla přehoďte jednobarevnou deku. Tím získáte perfektní pozadí na focení.

ZAMĚŘTE SE NA DETAIL

Zkuste se zaměřit na detail a vyfoťte třeba jen ručičku nebo nožičku vašeho miminka. 

Tip: Detailní záběry vašeho miminka nejvíce vyniknou v kontrastu s jinými objekty. Například s vaší rukou nebo jen prstem.

RADĚJI VÍCE NEŽ MÉNĚ

Využijte výhody digitálních foťáků a nafoťte hodně fotek. Později můžete vždy ty méně povedené fotky vymazat. Využijte každý hezký moment a vyfoťte miminko z různých úhlů. Neztrácejte čas a nečekejte příliš dlouho na pěkný záběr. Vaše miminko není vždy trpělivé a nechápe, že teď má v téhle pozici vydržet kvůli pěkné fotce.

Tip: Děti jsou klidnější, pokud je budete fotit vy. Získejte první krásné fotky, když vaše miminko spinká.

Nejdůležitější je, abyste si focení dětí opravdu společně užívali, protože jedině pak vypadají fotky přirozeně. Pokud na to nemá vaše miminko zrovna náladu, tak ho focením nestresujte. Buďte trpěliví a neočekávejte, že od teď už bude každá fotka perfektní.