STRAVOVACÍ PLÁNO PRO MIMINKA OD 11. MĚSÍCE

PODPORUJTE KOUSÁNÍ

Zájem vašeho děťátka o to, co právě jíte vy, stále roste. Kdyby děťátko mohlo, tak by nejraději ochutnalo od všeho trochu. Není nic špatného, když ho necháte ochutnat trochu i z vašeho talíře. Vždyť děti toho chtějí vyzkoušet co možná nejvíce. Avšak hlavním jídlem by měla stále zůstat strava, která je pro děti vhodná. Tedy strava, která je ochucena speciálně pro děti a která poskytuje důležité živiny potřebné pro správný vývoj. 

JE DOBRÉ VĚDĚT:

  • V tomto období volte menu od ukončeného 11. měsíce, které obsahují větší kousky jídla, aby se děťátko neustále zdokonalovalo v kousání. Správné žvýkání podporuje i vývoj řeči.
  • Zajisté jste v tomto období vy i vaše dítko neustále v pohybu a objevujete venkovní svět. Jako ideální svačinky na cesty tak volte ovocné kapsičky.
  • Nabízejte vašemu děťátku co nejvíce nových chutí: vy rozhodněte, JAKÉ jídlo mu nabídnete. Vaše dítě rozhodne, KOLIK toho sní. Věnujte pozornost vyvážené stravě vašeho dítěte. Jídelníček vašeho dítěte by měl obsahovat dostatek ovoce a zeleniny. Také pravidelně kontrolujte, jestli si vaše dítě postupně zvyká na větší kousky a zdokonaluje se v kousání.

JAK ROZŠÍŘIT JÍDELNÍČEK VAŠEHO DĚŤÁTKA

Ideální snídaní pro děti od 1 roku je Bebivita mléko JUNIOR 1+. Toto mléko obsahuje snížený obsah bílkovin a je vhodnou součástí snídaně. Přimíchejte do něho třeba cereálie nebo k němu nechte vaše děťátko přikusovat krajíc chleba.

K dopolední svačince můžete vašemu děťátku nabídnout příkrmy z ovoce a cereálií. Vaše děťátko k těmto příkrmům může zkusit přikusovat sušenky, vhodné jsou Bebivita Medvědí sušenky.

Pro děti od 1 roku bývají vhodným obědem příkrmy, které jsou optimálně přizpůsobeny potřebám batolat. Tyto příkrmy většinou obsahují malé kousky tak, aby se vaše děťátko neustále zdokonalovalo v kousání.

V odpoledních hodinách můžete vašemu děťátku nabídnou příkrmy z ovoce, cereálií či jogurtu. Tyto příkrmy bývají zpravidla praktické při cestování nebo objevování světa tam venku, kde budou zajisté chutnat nejvíce, a navíc je není potřeba ohřívat. K příkrmům můžete vyzkoušet naše Bebivita Medvědí sušenky, kterou jsou ideální svačinkou mezi jídly, když jste třeba zrovna na cestách. Vyzkoušejte i Bebivita ovocné tyčinky.

K večeři je vhodné, dětem v tomto věku, nabídnout kaši. Pokud vaše děťátko preferuje příkrm, pak mu můžete i k večeři nabídnout i ten. Nezapomínejte však večeři zapít mlékem Bebivita JUNIOR 1+, které je určeno dětem od 1 roku.

Voda nebo neslazené čaje jsou ideálními nápoji pro vaše děťátko. Chcete vyzkoušet více chutí i v nápojích? Vyzkoušejte některý z našich instantních čajů pro děti.

Pokud má vaše děťátko často mokrou plínku a jeho stolice je měkká, ale pevná, pak se nemusíte obávat nedostatečného příjmu tekutin.