Podporujte kousání

Zájem vašeho děťátka o to, co právě jíte vy, stále roste. Kdyby děťátko mohlo, tak by nejraději ochutnalo od všeho trochu. Není nic špatného, když ho necháte ochutnat trochu i z vašeho talíře. Vždyť děti toho chtějí vyzkoušet co možná nejvíce. Avšak hlavním jídlem by měla stále zůstat strava, která je pro děti vhodná. Bebivita menu jsou pro ně ideální, protože jsou ochuceny speciálně pro děti a poskytují jim důležité živiny, které potřebují pro správný vývoj. Najděte jim jejich oblíbená jídla.

Je dobré vědět:

  • Bebivita menu od ukončeného 11. měsíce obsahují větší kousky jídla, aby se děťátko neustále zdokonalovalo v kousání. Správné žvýkání podporuje i vývoj řeči.
  • Zajisté jste v tomto období vy i vaše dítko neustále v pohybu a objevujete venkovní svět. Právě pro vás jsme připravili výrobky Bebivita Ovocné kapsičky, které jsou ideální svačinkou na cestách.
  • Nabízejte vašemu děťátku co nejvíce nových chutí: vy rozhodněte, JAKÉ jídlo mu nabídnete. Vaše dítě rozhodne, KOLIK toho sní. Věnujte pozornost vyvážené stravě vašeho dítěte. Jídelníček vašeho dítěte by měl obsahovat dostatek ovoce a zeleniny. Také pravidelně kontrolujte, jestli si vaše dítě postupně zvyká na větší kousky a zdokonaluje se v kousání.

Jak rozšířit jídelníček vašeho děťátka

Ideální snídaní pro děti od 1 roku je Bebivita mléko JUNIOR 1+. Toto mléko obsahuje snížený obsah bílkovin a je vhodnou součástí snídaně. Přimíchejte do něho třeba cereálie nebo k němu nechte vaše děťátko přikusovat krajíc chleba.

Také můžete ke snídani vyzkoušet výrobky z řady Bebivita Ovoce a cereálie nebo Bebivita Ovoce a jogurt.

K dopolední svačince můžete vašemu děťátku nabídnout výrobky z řady Bebivita ovoce a cereálie – například příkrm Bebivita Ovocná směs s obilovinami. Vaše děťátko k těmto příkrmům může zkusit přikusovat sušenky, vhodné jsou například Bebivita Rýžové oplatky jablko-mango nebo Bebivita Medvědí sušenky.

Pro děti od 1 roku je vhodným obědem příkrm z řady Bebivita menu, který je podáván ve 250 g skleničkách nebo praktických plastových mističkách. Tato menu jsou optimálně přizpůsobena potřebám batolat a obsahují malé kousky, aby se vaše děťátko neustále zdokonalovalo v kousání.

V odpoledních hodinách nabídněte vašemu děťátku například příkrmy z řady Bebivita Ovoce, Bebivita Ovoce a cereálie nebo Bebivita Ovoce a jogurt. Tyto příkrmy jsou praktické při cestování nebo objevování světa tam venku, kde budou zajisté chutnat nejvíce, a navíc je není potřeba ohřívat.

 Také můžete vyzkoušet výrobky z řady Bebivita sušenek, jako například Bebivita Rýžové oplatky jablko-mango nebo Bebivita Medvědí sušenky. Tyto sušenky jsou ideální svačinkou mezi jídly, když jste třeba zrovna na cestách. Vyzkoušejte i Bebivita ovocné tyčinky.

K večeři je vhodné, dětem v tomto věku, nabídnout kaši. Vyzkoušejte například Bebivita Mléčnou kaši na dobrou noc jablko – oves nebo Bebivita kojenecké mléko na dobrou noc.

Pokud vaše děťátko preferuje příkrm, pak mu můžete i k večeři nabídnout některý z Bebivita menu.

Nezapomínejte večeři zapít mlékem Bebivita JUNIOR 1+, které je určeno dětem od 1 roku.

Voda nebo neslazené čaje jsou ideálními nápoji pro vaše děťátko. Chcete vyzkoušet více chutí i v nápojích? Vyzkoušejte některé výrobky z řady Bebivita nápojů.

Pokud má vaše děťátko často mokrou plínku a jeho stolice je měkká, ale pevná, pak se nemusíte obávat nedostatečného příjmu tekutin.