STRAVOVACÍ PLÁN PRO MIMINKA OD 8. DO 11. MĚSÍCE

UČÍME SE KOUSAT PRVNÍ KOUSKY

V tomto období začíná být vaše děťátko stále více nezávislé. Dokáže už sedět ve své jídelní židličce a jíst ze lžičky.

 Vaše děťátko už přivyklo příkrmům a ochutnalo i první měkké kousky. V našich menu se úměrně k věku dítěte stále zvětšují kousíčky, aby se děti učily správně kousat. Navíc obsahují mnoho důležitých živin pro optimální vývoj vašeho dítěte.

Důvěřujte svým instinktům a důvěřujte Bebivitě. 

JE DOBRÉ VĚDĚT

Mléko je i nadále důležitou součástí stravy vašeho dítěte. Avšak množství mléka pomalu ubývá a zároveň příkrmů v jídelníčku dítěte pomalu přibývá. Proto i nadále své dítě kojte nebo krmte pokračovací mléčnou výživou Bebivita 2 (od ukončeného 6. měsíce) nebo Bebivita 3 (od ukončeného 9. měsíce). Masové příkrmy jsou důležité pro nezbytnou dávku železa. Mohou být nabízeny každý den.

JAK ROZŠÍŘIT JÍDELNÍČEK VAŠEHO DĚŤÁTKA

Mateřské mléko je stále tou nejlepší snídaní pro vaše děťátko. Pokud nekojíte, pak je ideální snídaní pro vaše dítě pokračovací kojenecké mléko Bebivita 3, které je vhodné pro děti od ukončeného 9. měsíce.

Toto kojenecké mléko je přímo „šité na míru“ pro děti v tomto období. Obsahuje totiž vysoce energetické a výživové složky, které děti v tomto věku potřebují.

Během dopoledne můžete vašemu děťáku nabídnout příkrmy z ovoce a cereálií. Také můžete vyzkoušet dát vašemu děťátku do ručičky sušenku, aby ji k příkrmu přikusovalo. Vhodnými sušenkami jsou například Bebivita Medvědí sušenky. 

K obědu je vhodné v tomto období servírovat příkrmy s většími kousky, aby si na ně vaše děťátko zvyklo a nebylo později většími kousky zaskočeno. Kousání trénuje svaly v pusince, což je také důležité pro pozdější vývoj řeči.

K odpolední svačince můžete vašemu děťátku nabídnout příkrmy z ovoce a cereálií. Vaše děťátko k těmto příkrmům může zkusit přikusovat sušenky. Vhodné jsou například Bebivita Medvědí sušenky.

K večeři je vhodné, dětem v tomto věku, nabídnout kaši. Případně je dosytit pokračovacím kojeneckým mlékem Bebivita 3.

Voda nebo neslazené čaje jsou ideálními nápoji pro vaše děťátko. Chcete vyzkoušet více chutí i v nápojích? Vyzkoušejte některý z našich instantních čajů pro děti.